DLACZEGO WŁAŚCIWIE POWINNIŚMY SKORZYSTAĆ Z TWOICH USŁUG?

Warto przeczytać opinie, jakie wystawiają nam pary młode na naszej stronie www. To są najtrafniejsze referencje. Gdy późno w nocy żegnamy się z młodą parą, bardzo często słyszymy szczere podziękowania. Nie są to podziękowania za zdjęcia, bo przecież jeszcze nie znają efektów naszej pracy, ale za to, że potrafiliśmy rozładować napięcie w tak ważnym i stresującym dla nich dniu. Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Bo staramy się działać w atmosferze, która sprawia, że wszyscy czują się naturalnie i na luzie, a przy tym potrafimy stworzyć ciekawe, godne polecenia materiały.

CZY MASZ UPRAWNIENIA POZWALAJĄCE FOTOGRAFOWAĆ LUB FILMOWAĆ W KOŚCIEL

Tak, od 2009 roku posiadamy legitymacje kamerzysty i fotografa upoważniające nas do filmowania lub fotografowania celebracji liturgicznych w miejscach sakralnych.

CZY MOŻESZ NAM ZROBIĆ TAKIE ZDJĘCIA, JAKIE SOBIE WYMARZYLIŚMY?

Wykonuję zdjęcia w takim stylu, jakie są zaprezentowane w portfolio na stronie www. Oczywiście jestem otwarty na nowe pomysły, staram się poznać Wasz gust i każda sugestia jest dla mnie cenna. Zawsze proszę o podsyłanie linków do zdjęć, które Was zainspirowały. To pomaga zrozumieć Wasze oczekiwania, jednakże sesja, którą mogę zaproponować będzie odzwierciedleniem mojego stylu fotografowania.

DO KTÓREJ GODZINY MOŻEMY LICZYĆ NA CIEBIE W DNIU WESELA?

Jesteśmy z Wami do zakończenia oczepin, przeważnie nie dłużej niż do godz. 1:00 w nocy.
Jednakże przy wcześniejszym ustaleniu możemy dopasować się elastycznie do Waszych potrzeb.

KIEDY MOŻEMY ZREALIZOWAĆ SESJĘ PLENEROWĄ?

Jest kilka możliwych terminów wykonania zdjęć plenerowych. Wybór należy do Was. Warto wziąć pod uwagę, że sesja zdjęciowa przed ślubem to spore ograniczenie. Dlaczego? Chociażby z uwagi na obawy przed zniszczeniem lub ubrudzeniem sukni i garnituru – np. nie położycie się na ziemi, nie wejdziecie do wody. Jeśli tylko mogę, odradzam także wykonywania sesji plenerowej w dniu ślubu, ponieważ wówczas ciąży na nas presja czasu. Najczęściej kończy się to rozczarowaniem ze strony rodziców i gości, którzy oczekują pary młodej w zasięgu wzroku. Sesja w dniu po weselu to również ryzykowne rozwiązanie. Zabawa do świtu odciska swój ślad, jesteście zmęczeni i jedyne o czym marzycie to sen! Jakie rozwiązanie jest optymalne? Plener ślubny w każdy inny, umówiony dzień. Niech nic nas nie ogranicza przed zrobieniem dobrej sesji 🙂

JAK DŁUGO TRWA SESJA PLENEROWA?

Sesja plenerowa trwa do 4 godzin, ale jeśli uznacie, że macie nas dosyć, kończymy natychmiast ;). Mieliśmy plenery, które ze względu na niskie temperatury, kończyły sie już po 1 godzinie. Pamiętam też takie, które realizowaliśmy w umówionym miejscu, następnie łapaliśmy chwilę oddechu, a po obiedzie w przydrożnym barze wracaliśmy do zdjęć. Czasem atmosfera była tak sprzyjająca, że plener ślubny kończyliśmy u nas w domu w lesie, przy cieście i kawie 🙂

ILE ZDJĘĆ DOSTANIEMY OD CIEBIE PO SKOŃCZONEJ PRACY?

Zgodnie z wybranym pakietem otrzymujecie od 200 do 300 zdjęć po autorskiej obróbce, oraz do 700 zdjęć po podstawowej korekcie – jako pakiet dokumentacyjny, uzupełniający główny materiał.

NA CZYM POLEGA AUTORSKA OBRÓBKA?

Każde zdjęcie, które ode mnie otrzymujecie, jest poddane obróbce. W pakiecie zdjęć dokumentacyjnych obróbka polega na skorygowaniu balansu bieli tak, by kolory zdjęć były jak najbardziej zbliżone do naturalnych, a także na lekkim podciągnięciu kontrastu oraz wyostrzeniu.

Natomiast autorska obróbka polega na przedstawieniu zdjęcia nie tak, jak to wyglądało w chwili jego wykonania, ale tak jak fotograf chciał je zobaczyć. Krótko mówiąc, jest to autorskie udoskonalenie rzeczywistości 🙂

KTO DOKONUJE WYBORU ZDJĘĆ?

Wybór zdjęć należy do mnie. Zakładam, że skoro mi zaufaliście, to dlatego, że spodobała się Wam moja praca, moje zdjęcia, mój sposób patrzenia i obróbki zdjęć. Wybierając zdjęcia, zwracam uwagę na aspekt techniczny oraz emocje, jakie przedstawiają. Nie pokazuję zdjęć, które w sposób negatywny przedstawiają fotografowane osoby.

KIEDY DOSTANIEMY ZDJĘCIA?

Zdjęcia otrzymujecie nie później, niż do 8 tygodni od momentu wykonania sesji ślubnej.

CO W SYTUACJI, GDY ŚLUB ODBYWA SIĘ W ZNACZNEJ ODLEGŁOŚCI OD LEGIONOWA?

W przypadku ślubów oddalonych dalej niż 100 km od Legionowa, doliczane są koszty dojazdu oraz noclegu, przy czym w wielu miejscach Polski nocleg jesteśmy w stanie sami sobie zagwarantować.

JAK WYGLĄDA ROZLICZENIE?

Przy podpisaniu umowy wpłacacie zaliczkę w wysokości 30% całości kosztów, w dniu ślubu 40% i ostatnie 30% przy odbieraniu kompletu materiałów. Jeśli nie możecie odebrać materiału osobiście w Legionowie, wtedy przesyłkę wysyłamy kurierem na nasz koszt.

JAK WYGLĄDA PODPISANIE UMOWY

Z każdą parą młodą podpisujemy umowę. Jeśli na spotkaniu z nami jesteście zdecydowani na współpracę, wtedy omawiamy poszczególne punkty umowy i podpisujemy ją na miejscu. Konkretny termin realizacji sesji fotograficznej lub filmowej rezerwujemy po podpisaniu umowy i wpłaceniu zaliczki. Możliwe jest też zdalne podpisanie umowy – wysyłam Wam wypełniony wzór, drukujecie go, podpisujecie i odsyłacie do mnie.

CZY PO PODPISANIU UMOWY BĘDZIEMY JESZCZE USTALAĆ JAKIEŚ SZCZEGÓŁY?

Na kilka tygodni przed ślubem prześlę Wam ankietę, w której jeszcze raz poproszę o podanie odpowiedzi na kilka konkretnych pytań. Dlaczego tak późno? Wiele decyzji dotyczących ślubu zapada w ostatnich dniach przed ceremonią. Gdybyśmy wysłali ankietę dużo wcześniej, to możliwe że na część pytań w niej zawartych nie znalibyście konkretnych odpowiedzi.

CO W DNIU ŚLUBU?

W dniu ślubu spotykamy sie chwilę przed przygotowaniami, pijemy wspólnie kawę, w trakcie rozmowy macie okazję, aby przyzwyczaić się do naszych aparatów. Omawiamy ostatnie detale i oczywiście żartujemy z pana młodego :).